Через півроку у рамках Одеського кінофестивалю 19.07.2016 було створено Союз кінотеатрів України, до якого спочатку увійшло 39 кінотеатрів. Головою Правління СКУ було обрану Любов Лісовську, яка очолює "Сінема Сіті". Заступником голови став Олександр Рудаков, а постійними членами правління - Людмила Горделадзе, Антон Пугач та Михайло Дідик. Виконавчим директором Союзу було обрано юристку Вікторію Зюнькіну.
Наразі СКУ представляє переважну більшість кінотеатрів України, що складає біля 200 екранів.
З-поміж членів Союзу кінотеатрів є як великі мережі, так і поодинокі кінотеатри. Втім, впливовість на ринок не надає переваг, всі є рівними та всі разом виборюють інтереси кінематографічної спільноти. Якщо нас буде більше, то наш вплив на державні установи збільшиться. Звичайно, спочатку важко зрозуміти, як можуть об'єднатися кінотеатри. Вони ж усі між собою палкі конкуренти, чи не так? Звичайно, конкуренція не зникає і не має зникати, адже вона є стимулом для інновацій та стрімкого розвитку.
Українці намагаються жити як у грецьких полісах. У кожного свої закони, кожен поліс зневажає громадян іншого. В кожного є своя технологія, свої таємниці. Але на зміну полісам як закритим суспільством приходить єдине відкрите. Глобалізація є неминучим процесом. Незважаючи на те, як ми до цього ставимося, ми маємо враховувати рівень сучасної інтеграції різних сфер у економічному, соціальному, політичному та культурному просторі. Союз кінотеатрів України є спробою об'єднатися попри усі відмінності, які є між нами. У когось з вас це може викликати відразу. Пролетарі усіх країн вже об'єднувалися, але нічого гарного з цього не вийшло. Але ця ситуація суттєво відмінна. Соціалізм передбачає певну політичну ієрархію (держава вище людей, адже вона ними опікується) та соціально-економічну рівність (усі люди всіх професій мають отримувати однакові прибутки, бути схожими одні на одних і тому подібне). У нас все навпаки. Політично ми маємо бути рівними, голос кожного буде почутим та враховуватися не менше, ніж голос будь-кого іншого. Прибутки та способи ведення бізнесу у нас залишаються різними. І це цілком природно, адже єдність має полягати не у стиранні відмінностей, а у багатоманітності. Ми маємо відкритися один одному, ділитися інформацією про відвідування кінотеатрів та прибутки. Це не зашкодить бізнесу та покаже загальну картину.
Україна обрала шлях євроінтеграції. У червні 2017 року наша організація вступила на рік у Міжнародний союз кінотеатрів (UNIC), який представляє європейську кіноіндустрію. Звичайно, цей союз воліє, аби більше місцевих європейських фільмів виходило на ринок, щоб Європа була самодостатньою та незалежною від американського кінематографу. Але у тому ж червні ЮНІК вступив до Глобальної федерації кінотеатрів, де є представники і з Європи, і з Китаю, і зі США. Чому люди об'єднуються? Бо є щось важливіше за те, що робить їх конкурентами. Спільні інтереси кінодемонстраторів потрібно захищати, а проблеми вирішувати.
Єднаймося, аби захистити свої інтереси на рівні держави, Європи та всього світу!
А тепер давайте подивимося на тих, хто вже стали членами СКУ. Якщо говорити про мережі кінотеатрів, то членами союзу є:
"Мультиплекс" - багатозальна мережа, загалом на даний момент має 22 кінотеатри.
"Сінема - Сіті" - мережа з трьох кінотеатрів.
"Планета кіно" - мережа з семи кінотеатрів по Україні.
Також до Союзу входять кінотеатри з різних міст України.
Київ:
"Жовтень", "Візорія", "Магелан", "Метрополіс", "Аладдін".
Дніпро:
"Правда-кіно", "Мост-Кино", "Материк-кіно".
Івано-Франківськ:
"Космос".
Полтава:
"Конкорд Кіно".
Одеса:
"Золотий Дюк".
Приєднутеся до нас, станьте частиною чогось важливого.
Якщо у вас виникли запитання щодо СКУ, то пишіть сюди: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.